Zkus.to!

Jak už nadpis napovídá, pokusím se ti předat svůj názor, že dosažení spokojenosti či osobního úspěchu může spočívat jen a jen ve tvé odvaze se do něčeho pustit.

 

Už na gymplu jsem se účastnil prakticky všeho, co ve mně budilo nějaký zájem, od sportu přes školní divadlo až po různé olympiády. No a po přijetí na výšku jsem marně doufal, že se konečně začnu věnovat jedné věci. A to pořádně! Jenže můj přístup se nezměnil a zájmy mám nadále všestranné...

 

Říkal jsem si, že až budu mít časem diplom, bude vhodné mít kromě něj i dovednosti a zkušenosti požadované zaměstnavateli. Po shlédnutí pár otevřených pozic bylo zjevné, že jakákoliv praxe v oboru mi nebude na škodu. Vypiloval jsem životopis, zašel na pohovor, podotknu že nejeden, ale koneckonců už v druhém semestru jsem dostal příležitost v poměrně velké IT firmě. Dnes mohu říci , že díky tomu už mám za sebou dva roky praxe i seberozvoj v profesních dovednostech.

 

Ještě během prváku jsem se začal zajímat taky o možnost výjezdu na Erasmus a po mírně otravném vyřízení hromady dokumentů jsem si čtvrtý semestr zpříjemnil pobytem v krásné Valencii, poznal zajímavé lidi, oprášil španělštinu a měl tam navíc několik úvodních předmětů k tématu mé bakalářky.  

 

Po návratu jsem uvažoval, že bych se zapojil do dění nějaké místní studentské organizace pro zahraniční studenty,jen jsem  si nebyl jistý činnostmi jednotlivých organizací, no a hádej, kam jsem zašel jako první.  

 

Hned napoprvé mě zaujalo, že v IAESTE se dá taky spolupracovat na různých projektech, které zahrnují komunikaci s firmami, ať už se jedná o zprostředkování stáží, veletrhů, katalogu anebo dalších možností z pestré nabídky. Po pár týdnech, které jsem začal s iaesťákama pravidelně trávit, se mi naskytla příležitost vzít si na starost pro letošní rok právě Katalog iKariéra, který již nyní máš ve svých rukou i ty. Je to jedna z mých další aktivit, která mě nejen baví, ale věřím, že tentokrát má i svůj přínos pro ostatní.

 

Na toto léto se chystám na Work and Travel a potom, co jsem viděl, kolik zajímavých nabídek je v portfoliu našich IAESTE stáží, bych si rád do budoucna zažil i tuto zkušenost.

 

Takže mým poznatkem ke studiu na výšce je, že tě bude studium bavit v závislosti na tom, jak moc budeš chtít, aby tě bavilo, a co všechno budeš chtít zažít a dělat. Pokud se setkáváš s něčím nazajímavým, o to víc by ses měl snažit si to vynahradit něčím, o co opravdu stojíš. Možností je spousta, stačí si jen vybrat. Začít můžeš třeba tady, tak zkus.to!

 

Jan Přindiš